Laske oma lapsel regulaarselt ja võimalikult kaua olla ilma mähkmeteta.
Mähkmelööve
Väikelastel esineb väga tihti ebameeldivat mähkmepiirkonna ärritust ja isegi mähkmelöövet. Mähkmelööve põhjustab lapsele ebamugavustunnet ja võib häirida tema ööund.
Mähkmepiirkonna nahalöövet esineb väikelastel väga tihti. See tekib siis, kui umbses mähkmekeskkonnas on nahk pikaajalises kokkupuutes uriini või väljaheitega. Taolist nahalöövet võivad kogeda ka täiskasvanud, kes peavad meditsiinilistel põhjustel kasutama mähkmeid.
Seentest tingitud mähkmelööbe sümptomid
Tegemist võb olla seentest tingitud mähkmelööbega, kui märkate järgmist:
- Mähkmepiirkonnas, eriti kubeme ja reite ülaosa nahavoltides olev raskekujuline lööve, erepunased nahapinnast veidi kõrgemal asuvad laigud, mis võivad perifeerselt ketendada.
- Vesiikulid (nagu väikesed vedelikuga täidetud villid) ja pustulid (mädavillid) lööbe ümber.
- Lööve kestab kolm päeva või kauem, hoolimata kodusest ravist.
Mähkmelööbest
Kui mähkmelööbe tekkimise järgselt paari või enama päeva jooksul lööbe ravimisele tähelepanu ei pöörata, võib kahjustunud nahas tekkida Candida pärmseente infektsioon. Kui selline infektsioon on tekkinud, tuleb löövet ravida juba seenevastaste ravimitega.
Seentest tingitud mähkmelööbe ravi
Seentest tingitud mähkmelöövet saab tõhusalt ravida apteegis käsimüügis olevate seenevastastaste ravimitega.
Seentest, peamiselt Candida´st, tingitud mähkmelööve on infektsioon, mida tuleb ravida seenevastaste ravimitega. Üheks selliseks ravimiks on Canesten´i 1%-line lokaalselt kasutatav klotrimasooli sisaldav kreem, mis pärsib seenerakkude kasvu ja lõpuks hävitab need, ning aitab seeläbi sümptomeid ravida. Seda kreemi on Candida poolt põhjustatud mähkmelööbe raviks kasutatud juba 25 aastat.